Na své výrobky dávám doživotní záruku. Tyto výrobky jsou na webu označeny ´´doživotní záruka´´. Slovem "doživotní" je myšleno do konce přirozené životnosti produktu, který je vyroben z určeného materiálu. Není to opravdu  do konce života majitele :) To by někdy bylo moc dlouho a někdy naopak moc krátce :) Všechny výrobky dělám svýma rukama, poctivě s použitím těch nelepšících materiálů, nástrojů, které mám k dispozici. Srovnávat kvalitu materiálu a provedení mých výrobků a konfekčních, které naleznete v obchodě jednoduše nelze.  Peněženka, kterou budete mít z mé dílny bude pravděpodobně moci nosit i Váš potomek. Proč to mohu říct? 

Dobře udržovaná kůže  vydrží desítky let.  Pamatujte třeba na opasek svého dědy nebo pradědy, který jste našli vys skříni? Nebo jak měli naší prarodiče jednu koženou bundu, kterou nosili celý život? Tak přesně tak kvalitní a trvanlivé produkty tvořím. Přesto všechno, moje výrobky nejsou z titanu.  Když 100 000x vytáhnete z úzké kapsy svou peněženku tak se může za 10 let stát, že se někde prošoupe nit. To ale nebude mít za následek párání produktu jak se to stává u konfekčních věcí. Své produkty šijí ručně sedlářským stehem, kdy se dělá uzlík v každé dírce a to zamezí jakémukoliv vypárání.  Pokud se to stane, výrobek Vám opravím. 

Ať předejme nedorozumění - Na co se tedy vztahuje ta doživotní záruka?

záruka kryje vše co má za následek poškození zboží, které nebylo způsobeno uživatelem. Rozlepení spoje, přetržená nit, skryté vady materiálu. Začne li se výrobek rozpadat - záruka platí.  

Na co se opravdu nevztahuje (doživotní) záruka

Nemohu poskytnout záruku na kazy, které si uživatel přivodí sám s manipulací produktu. Voda na koženém produktu není ideální a víno už vůbec ne. To váš výrobek nenávratně poškodí ( vzhledově).

Pokud zvolíte světlou barvu kůže a budete jí pokládat v restauracích na špinavé stoly, kůže se zašpiní po čase. Rovněž světlá nit, zvolená na prošití je náchylnější k zašpinění. Pokud si tedy výrobek zašpiníte sami, či zvolíte barvu takovou, která je k tomu více náchylná, nelze reklamovat tento fakt. S tím je třeba počítat při volbě produktu a zvolit raději šití tmavé. 

Záruka nekryje naprosto přirozené chování kůže (přirozené povolení a vytáhnutí kůže používáním). Ale opravdu se není třeba obávat. Pro příklad - takový opasek se u pořádného chlapa povolí o 1 cm za 5 let :)

Záruka také nekryje přirozenou vlastnost kůže, která je charakteristická tím, že většinou není všude stejná ( vzhled) mohou se na ní vyskytovat jemné  pigmenty či různý vzhled. Každý produkt je vlastně naprostý originál. Když se podíváte na fotky níže, uvidíte co tím mám na mysli. Je to fotografie stejné usně ale na 3 místech, ale jak vidíte, vždy je trochu jiná.


Všechny výrobky jsou vyráběny ručně. Jsou používány ty nejlepší přírodní kůže . Pro zakázkovou výrobu neexistuje jediný důvod, aby tomu bylo jinak. Každý výrobek je originál. Z tohoto důvodu nic nevypadá vždy 100% naprosto stejně jako prezentační fotografie pokud si vybere kůže, které mají zjevnou strukturu na povrchu. (Například kůže WAX, kterou považuji za TOP pro vnější design)

Mé produkty jsou řezané. Jedná se o výrobní postup, která se u seriové výroby nepoužívá, protože je  extrémně náročná na realizaci. Finální produkt se skládá z několik vrstev kůže. Ta je na krajích slepena, obšita a zahlazena. Když Vám taková peněženka bude stále padat na zem, může se zahlazení poničit. Nikdy se ale nestane, že by něco odpadlo. 

Jak postupovat pro uplatnění záruky

Zboží prosím zašlete nebo doneste na adresu mojí provozovny, nejlépe ale prosím předem zavolejte a domluvte detaily. K zásilce není třeba nic přikládat, co sem vyrobil poznám :) Připište pouze co se pokazilo. 

Prosím nezapomeňte prosím napsat na sebe spojení a í adresu pro zaslání opraveného výrobku. Jakmile bude výrobek opraven, pošlu Vám jej zpátky.