Kůže s jakými pracuji


zde Vám přiblížím konkrétní modely a typy kůží s kterými pracuji. Možná se Vám to bude zdát trochu zmatené, nebo příliš informací. Tím se nenechte odradit, vybíráte produkt, který budete mít Vy, nebo Váš blízký celý život. A tak věnovat mu těch pár minut navíc za to určitě stojí.  Ať zvolíte jakoukoliv kombinaci či kůži, nic nebude špatně – následující řádky jsou jen a pouze mým pohledem a měly by Vám usnadnit rozhodování, pokud nevíte co zvolit. Rád Vám poradím na chatu, nebo na chci@davidatelier.cz

 1 Kůže WAX - (full grain Italská kůže – nejvyšší kvality)

 
    

je čistě rostlinná vyčiněná kůže. Kůže je vyčiněna v dřevěném bubnu pomocí olejů a živočišných tuků, barvena a leštěna rolí z jantarového kamene. Vosk se přidává během procesu činění, aby poskytl výrazný efekt vytažení. Tradice opalování je stará staletí.  Jedná se o kůži, hrubou 1,8 mm. Za mě osobně, opravdu nádherná kůže s tzv. pull up efektem. V místech, kde kůži ohýbáte vzniká zesvětlený efekt, který se poté opět vrací do původní barvy. 

Doporučuji tento typ kůže hlavně na vnější čelo peněženky, nebo jiného produktu. Kůže vynikne hlavně když má větší plochu. 

1) Vnější kůži peněženky – zaručuji Vám, že kde peněženku vytáhnete, tam nebude bez odezvy :) 

2) Lze ji použít jak na vnější i vnitřní pokud máte spíše menší produkt – je to z důvodu tloušťky kůže. Samozřejmě Vám z ní udělám i klasickou peněženku, jen bude trošku více tlustší.

a takto vypadají produkty z této nádherné kůže  - kliknutím na obrázek se dostanete přímo na detai produktu v eshopu 

2) Kůže PUEBLO ( full grain - Italská kůže – nejvyšší kvality)

 

Tuhle kůži opravdu miluji – je tak jiná, než vše ostatní co jste kdy mohli vidět, že si jí okamžitě zamilujete. Její přirozená tloušťka je 1,4 – 1,5 mm

Kombinuje robustnost s elegancí. Čistě zeleninová opálená, s jedinečným rustikálním vzhledem. Třením kůže suchým hadříkem ji rozjasníte a posunete barvu na tmavší odstín . Čím více kartáčujete své kožené zboží , tím více „živého“ vzhledu dosáhnete. Pueblo lze ošetřit přírodními krémy a vosky. Na první dotek je lehounce drsná, po krátkém čase bude povrch hedvábně hladký a bude patinovat. Na klasické kůži čekáte roky na nádhernou patinu, které dělá produkt ještě více jedinečným. Tady patinu získáte za pár dní. Je to opravdu exxelentní kůže a moc doporučuji. 

Doporučuji pro tyto použití:

Úplně na cokoliv :) Jestli se Vám líbí, prostě si vyberte barvy z jakých produkt chcete vyrobit a hotovo. S ničím si nemusíte lámat hlavu.

Takto vypadají produkty z této nádherné kůže

3) Kůže DAKOTA ( Italská kůže – full grain nejvyšší kvality, hovězí třísločiněnná useň)

Tato kůže je hlazená, říká se jí hlazenice. Je pěkná a vhodná pro vnitřní i vnější použití. Je nejvyšší kvality – zeleninou činěná hovězí kůže. Díky decentnímu vzhledu ji ocení manažeři či lidé, co chtějí nekompromisní kvalitu, ale nechtějí, aby jejich výrobek křičel do světa. Tuto italskou kůži kupuji od Českého dodavatele. Přestože bych mohl nakupovat přímo od Italské koželužny, tak díky přijatelné ceně sem se rozhodl podpořit i Českou firmu a brát kůže od nich. Považuji to tak trochu za povinnost podporovat místní firmy, pokud to je trochu možné. A protože v mém oboru to okolností umožňují, snažím se býti patriotem.

 

 

 Doporučuji pro tyto použití:

Úplně na cokoliv :) Jestli se Vám líbí, prostě si vyberte barvy z jakých produkt chcete vyrobit a hotovo. S ničím si nemusíte lámat hlavu. 

Takto vypadají produtky z této usně
4) Kůže Missouri ( Italská kůže – full grain nejvyšší kvality, hovězí třísločiněnná useň)

Je pro opravdové milovníky originality. Voskovaná krásná kůže vyčiněná zelenou – má pullup efekt, je vysoce lesklá a nejvyšší kvality.  Jakýkoliv výrobek který bude z této kůže bude vypadat dokonale a bude budit zaslouženou pozornost. Můžete jí použít na jakoukoliv část produktu a neuděláte chybu. Kůže má svou vlastní vyjímačnou přírodní strukturu a každý cm je trochu jiný. Stejně jako kůže DAKOTA jí beru od stejného českého dodavatele ze stejných důvodů

 Doporučuji pro tyto použití:

Úplně na cokoliv :) Jestli se Vám líbí, prostě si vyberte barvy z jakých produkt chcete vyrobit a hotovo. S ničím si nemusíte lámat hlavu. Useň má viditelnou strukturu - to je na ní to nejkrásnější.Takto vypadají produtky z této usně
5) Kůže Crazy Horse (Italská kůže – nejvyšší kvality, hovězí chromčiněná useň)

Jediná chromčiněná useň činěná kůže s pull-up efektem – je v matu. Lze ji také použít na jakoukoliv část Vašeho výrobku a všechny budou vypadat skvěle. Její vzhled je silně rustikální, je silně voskovaná, jakmile chytí patinu začně opravdu získávat na kráse. 

 Doporučuji pro tyto použití:

Úplně na cokoliv :) Jestli se Vám líbí, prostě si vyberte barvy z jakých produkt chcete vyrobit a hotovo. S ničím si nemusíte lámat hlavu.

 

Takto vypadají produtky z této usně

6) Kůže Dollaro (Italská kůže – full grain, nejvyšší kvality, hovězí zeleninou činěná useň)

Můj nejnovější přírustek ve skladu. Prostě sem jí musel mít a věřím, že i vy si ji zamilujete.  Má jasně viditelnou strukturu na povrchu a dodává jakémukoliv produktu opravdu šmrnc. Je to samozřejmě třísločiněná hovězí useň té absolutně nejvyšší kvality z Toskánské koželuhny v Itálii jako všechny ostatní usně, které mám k dispozici.  Její přirozená tlušťka je 1,2-1,4 mm a můžete ji použít na jakoukoliv část produktu. 

Osobní tip - Vnější celo produktu, nebo jedna kapsička ze tří jiných jakýkoliv produkt výrazně osvěží.

A takto vypadá produkt z této usně.