Můj příběh.

Jmenuji se David Koudela, aktuálně je mi 36 let. Čím se zabývám aktuálně už asi víte – plně volitelné kožené doplňky – peněženky, opasky, pouzdra na mobil, obaly na Mac Book, diáře…. A pokud Vás zajímá jaký byl můj dlouhý příběh, pokračujte ve čtení řádků níže. 

Jakkoliv se to může zdát zvláštní, můj příběh se začal psát již před 14 lety, přestože s kůží jsem tehdy ještě neměl nic společného. Práce v klasickém zaměstnání mě nikdy nenaplňovala, chtěl jsem být svým pánem, a tak jsem se vrhl po 2 letech v klasické práci do podnikání. Vždy bylo mou touhou mít ´´vlastní značku´´ a tak jsem začal podnikat s kravatami a vytvořil svůj první eshop který funguje dodnes ( ale s jinými majiteli) www.kkravaty.cz 

To byl můj vstup do světa podnikání. S tím jak člověk získává zkušenosti se mu otevírají další pohledy na oblast bussinesu. Během 14 let jsem úspěšně založil ziskové a fungující internetové obchody, které se vždy točily kolem módy.

Kkravaty.cz – kravaty a doplňky – prodáno
Demspey.cz – oblečení – neznačkové – prodáno (majitel nedokázal navázat – nefunguje)
Stonewear.cz – oblečení – značkový streetware, úspěšný eshop, prodáno (majitel nedokázal navázat – nefunguje)
Megabrands.cz - nejúspěšnější a nejvýdělečnější podnik – prodáno v listopadu 2020

Přestože byl každý obchod ziskový a živil mě, tak čím déle jsem takto podnikal, tím více jsem cítil, že mi něco chybí… že jen předprodávám něco co vyrobil někdo v Číně…. dal si na to svou značku a chce za to půl království…. Již dlouho, opravdu dlouho před posledním prodejem eshopu Megabrands sem cítil, že abych jako člověk byl opravdu spokojený se svou prací, tak to není jen o financích (Tak to bylo ze startu) . Je to o vnitřním uspokojení z dobře odvedené práce vlastníma rukama, kterou jsem ale celou dobu svého podnikání necítil. Vždy to bylo z 90% on-line podnikání, a pouze přeprodej zboží, který vyrobil někdo jiný a který je k dostání v dalších stovkách obchodů. Nic jsem netvořil, nikde nebylo mé jméno, a po těch 13 letech přišel opravdový zlom v mém životě. 

V té ekonomicky nejhorší době pandemie COVID-19 jsem se odhodlal k opuštění ´´pohodlného´´ života on-line, opuštění vysokých jistých příjmů a vrhl jsem se do oboru, který mě už dlouho byl koníčkem, ale nikdy jsem neměl ani odvahu pomyslet na to, že bych se tím mohl živit. Tím je plně ruční práce s kůží. Mé sny se začínají plnit a je mi velkou ctí, že to je i díky Vám, zákazníkům, kteří umí ocenit špičkovou ruční práci s těmi nejlepšími a nejdrahšími materiály na světě. Všem bych přál, aby zažili ten pocit naplnění a radosti po 4-50 hodinách (přijde na to co vyrábíte) pečlivé ruční práce, kdy je před Vámi finální výrobek, který nese Váš podpis. 

Ta nejdůležitejší věc v mém životě, je ale uplně jiná - stala se 27.1.2017 a jmenuje se Sebík :) Děkuji Vám všem David Koudela