Proces ruční výroby - video + krokový popis

v tomto videu uvidíte všechny základní kroky


1) PŘÍPRAVA DESIGNU – 2 až XXX hodin

Pokud si vyberete model, který již máme v nabídce (neustále budeme přidávat nové a nové) tak tento krok, který zabere nejvíce času samozřejmě neděláme vždycky. Ač se to nezdá, tak navrhnout design tak, aby byl přesný a bezchybný, je časově velice náročné. Možná si za to mohu  částečně sám tím že chci aby vše bylo dokonalé :)  Přestože používám moderní technologie, tak pravítko, papír, nůžky jsou stále nutným pomocníkem bez kterého se neobejdu

Model je třeba navrhnout v počítači, jakmile je hotov ( spíše jakmile si naivně myslím, že je hotov :-) vytiskne se na papír, vystřihne se, dá se do kupy z levného materiálu. První příjde na řadu papír o gramáži 250g. V této fázi se odhalí případné zásadní chyby. Většinou jsou 1 až 2.   Jakmile se opraví, přichází na řadu opravdová kompletace z materiálu. Protože až samotná reálná kompletace opravdu odhalí, jestli je vše jak má být. Zde se produkt musí reálně ušít a zhotovit. Protože jde v této fázi primárně o konstrukci produktu, neztrácí se samozřejmě čas s prvky na kterých nesejde v testovací verzi. 


2) VYŘEZÁNÍ - 0,5-2 hodiny. 

Z velkého plata kůže je třeba nařezat díly, z kterého se skládá finální produkt. Zde je časové rozmezí velice široké, protože rozdíl mezi ´´cardholderem´´ (držák na karty) a BIFOLD peněženkou ( rozevírací peněženka) je velký. Zde záleží i na typu a síle kůže, typu vyčinění ( některé kůže jsou tvrdší, jiné měkčí)
  


3) OPRACOVÁNÍ 1 hodina

Nařezaná kůže je syrový produkt, který je třeba upravit tak, aby finální vzhled peněženky opravdu působil tím nejvyšším dojmem. Jestliže bych tuto fázi přeskočil, již nikdy se finální produkt nebude ani přibližovat podobě, jakou má, když se části kůže opracují. 

a) ořezání hran

b) opracování hran 

c) začištěni


4) KOMPLETACE A SLEPENÍ – 0,5 – 2 hodiny 

jakmile je předchozí bod hotový, přichází na řadu kompletace produktu. Tady se detailně nedá popsat postup, protože u každého modelu je trochu specifický. Někde vše slepím najednou a potom šiji – například držáky karet, někde naopak musíte slepit jednu část k druhé, přišít… potom slepit další část a přišít, typicky BIFOLD peněženky. 5 PROŠITÍ – 0,5 – 3 hodiny. 

Šiji pouze ručně – peněženky, kartovníky a další doplňky. Věřte nebo ne, je to úžasný relax. Každý stehem jste blíze a blíže finálnímu výrobku :) ALE hlavně - pouze ručním šití se zaručí, že i když se někde po 10 letech a 100 000x vytažení z těsné kapsy  (možná) prošoupe jeden steh, tak se Vám nikdy nezačne produkt párat. To nikdy žádný stroj nedokáže. To dokáží jen a pouze ruce, které tvoří produkt. 6 FINÁLNÍ ÚPRAVY 1-2 hodin

Produkt je skoro hotov. Nyní je třeba už ´´jen´´ doladit detaily, které rozhodují o tom, jestli budete mít nejen produkt, který vydrží navěky, ale i o tom, jestli bude vypadat po všech stránkách dokonale. A ručně vyrobenou peněženku dělají hlavně hrany, Ty musí být dokonalé rovné hladké a na dotyk nesmíte poznat předěly mezi jednotlivými vrstvami kůží. 

a) Vyrovnání hran
b) Zatavení hran
c Nabarvení hran.
d) Zavoskováni hran


I ten nejjednodušší produkt, který vidíte v naší nabídce, vyžaduje spoutu pečlivé a jemné práce, každý detail musí být perfektní a nelze nic opomenout. Poctivě, precizně a ručně - to je totiž ta jediná cesta ke 100% kvalitě a trvanlivosti.