V souvislostí s kůží se můžete sektkat se dvěma výrazy - zeleninou vyčiněná (opálená) kůže chromem činěná useň. Již z názvu je asi patrné že jeden proces bude hodně šetrný k přírodě a druhý moc ne. 
Chromem činěná kůže patří v dnešní době asi k 95% věškeré světové produkce usní. Z toho čísla by se mohlo zdát, že to asi bude kvůli toho, že je pak useň kvalitnější. No - není to vůbec tak jednoznačné. 

95% veškeré světové produkce je chromem vyčiněná useň hlavně ze dvou důvodů - je to levnější ( překvapivě) a je to o hodně rychlejší. Opálit useň chromem zabere asi 24 hodin. To je opravdu velice krátká doba. 

Vlastnosti chromčiněných usní

- obrovská škála barev a vzorů
- obrovská poddajnost kůže - kůže je měkká ( pro někoho výhoda, pro někoho nevýhoda) 
- bohužel nevydrží tolik jako ten druhý typ.


Naproti tomu zeleninově ( třísločiněné) opálené usně tvoří už pouze 5% veškeré světové produkce - důvod nebude tak složité uhodnout - cena takovýchto usné je mnohem větší. Navíc činění trvá 3-4 týdny a hlavně - je to know how, které si předávají v rodině po generace v a tyto znalosti už se už tradují do více jak 150 let historie.  Když pomineme, že spousta koželuhen nemá potřebné znalosti, tak dnešní svět je stavěn na konzumní způsob života - spotřební zboží a proto se neztrácí čas s kvalitou, která je sice drahší, ale zato nepoměrně více šetrná k přírodě a výsledný výrobek vydrží desítky let.  My, kteří pracujeme rukama v 95% případů preferujeme převě tříšlem činěné usně, pro její vlastnosti. Třísločiněná useň, je jednoznačně to nejlepší, z čeho si můžete Vás kožený výrobek nechat vytvořit.